Veszélyes vizekre evez a NATO, hajókat küld az oroszokra
A katonai szövetség ellenőrizné Oroszország víz alatti hálózatát.
Lobbizni kezdtek a gyógyszergyárak emberei, hogy el ne veszítsék szabadalmaikat.
A Financial Times szerint az olyan gyógyszergyártók, mint a J&J, a Pfizer, a Moderna és a Novavax lobbizni kezdtek Washingtonban, aggódni kezdtek ugyanis a Biden-adminisztráció koronavírus-vakcinák szabadalmaihoz fűződő viszonya miatt.
India és Dél-Afrika még tavaly javasolta a WTO világkereskedelmi szervezetnek, hogy a járvány elleni védekezést segítendő tegyék szabadon hozzáférhetővé a koronavírus elleni készítményeket. A kezdeményezést azóta 60 ország írta alá, viszont az Európai UnióU, Nagy-Britannia, Svájc és a Trump-adminisztráció ellenezte. Joe Biden kereskedelmi minisztere, Katherine Tai azonban egyik WTO-ülésén elmondott beszédéből arra következtettek a gyártók, hogy változás lehet az amerikai hozzáállásban.
– mondta.
A gyógyszergyárak lobbistái ezért a lap szerint azt magyarázták a velük találkozó kormányzati és fehér házi tisztviselőknek, hogy ha lemondanak a szabadalmaikról, Kína és Oroszország az mRNS-technológiával később másféle vakcinákat, illetve eredményes rák- és szívgyógyszereket is tudnának gyártani.
Nyitóképünk illusztráció. Fotó: Michael Kappeler / DPA / AFP